مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از ارزیابی بیش از ۲۵ هزار نوآموز استان در برنامه ملی سنجش خبر داد. به گزارش عرصه اقتصاد، رسول شیدایی اظهار کرد: با عنایت به پایان برنامه ملی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان که مختص متولدین نیمه دوم ۹۶ و نیمه اول ۹۷ بود، بیش از ۲۵ هزار […]

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از ارزیابی بیش از ۲۵ هزار نوآموز استان در برنامه ملی سنجش خبر داد.
به گزارش عرصه اقتصاد، رسول شیدایی اظهار کرد: با عنایت به پایان برنامه ملی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان که مختص متولدین نیمه دوم ۹۶ و نیمه اول ۹۷ بود، بیش از ۲۵ هزار نوآموز در ۲۶ مرکز جامع سنجش در سطح استان همدان مورد ارزیابی‌های اولیه بینایی، شنوایی، مراقبت سلامت (اعم از بهداشت دهان و دندان و شاخص های سلامت جسمی) و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند.
وی در ادامه افزود: بیش از ۲ هزار نوآموز مراجعه کننده به مراکز جامع سنجش پس از انجام ارزیابی‌های اولیه، جهت تکمیل معاینات بالینی مورد ارزیابی‌های تخصصی بینایی، شنوایی، جسمی_حرکتی و هوش نیز قرار گرفته‌اند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه نوآموزانی که در مهر ۱۴۰۳ قرار است وارد دوره آموزش ابتدایی شوند، حتما باید در این برنامه مورد ارزیابی قرار گیرند، تصریح کرد: در غیر این‌صورت از ثبت نام آنها ممانعت به عمل خواهد آمد.
وی خاطرنشان کرد: برای پوشش صد درصدی نوآموزان در سطح استان ۲۶ مرکز در شهرستان‌ها و مناطق دایر شده که این مراکز تا ۲۰ خرداد ماه پذیرای نوآموزان بودند.
شیدایی در پايان تاکید کرد: به محض دریافت مجوزهای لازم از سوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در خصوص اجرای برنامه ملی سنجش برای نوآموزان جامانده، این مهم اطلاع رسانی خواهد شد.
  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرنگار اجتماعی