استاندار همدان با بیان اینکه بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ تن مرغ منجمد در سردخانه‌های استان موجود است گفت: گوشت قرمز گوسفندی و گوساله منجمد روزانه در بازار توزیع می‌شود. به گزارش عرصه اقتصاد، علیرضا قاسمی‌فرزاد در جلسه‌ ستاد تنظیم بازار استان اظهار کرد: میزان ذخایر کالاهای اساسی در استان شامل گندم، برنج، روغن، شکر […]

استاندار همدان با بیان اینکه بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ تن مرغ منجمد در سردخانه‌های استان موجود است گفت: گوشت قرمز گوسفندی و گوساله منجمد روزانه در بازار توزیع می‌شود.

به گزارش عرصه اقتصاد، علیرضا قاسمی‌فرزاد در جلسه‌ ستاد تنظیم بازار استان اظهار کرد: میزان ذخایر کالاهای اساسی در استان شامل گندم، برنج، روغن، شکر و مرغ در وضعیت مطلوب قرار دارد.

وی با بیان اینکه قیمت اکثر کالاها ثابت و برخی کاهشی بوده است، تصریح کرد: مقرر شده کنترل و نظارت برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها انجام شود.

استاندار همدان با بیان اینکه بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ تن مرغ منجمد در سردخانه‌های استان موجود است، ادامه داد: گوشت قرمز گوسفندی و گوساله به صورت منجمد روزانه در بازار توزیع می‌شود تا تعادل‌بخشی قیمت انجام شود.

وی افزود: جوجه‌ریزی در اردیبهشت‌ماه به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

قاسمی‌فرزاد اظهار کرد: جوجه‌ریزی بیش از سه برابر نیاز مصرف استان است که منجر به تعادل‌بخشی قیمت‌ها و صادرات به شهرستان‌ها و استان‌های دیگر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه واردات گوشت قرمز منجمد دام سبک و سنگین و گوشت گرم دام سنگین برای تزریق به بازار انجام می‌شود تصریح کرد: عشایر استان و دامداری های سنتی و صنعتی باید محصولات خود را در استان توزیع کنند.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس