دانشجویان خارجی دانشگاه بوعلی با هماهنگی و تسهیل گری واحد گردشگری شهرداری همدان از نقاط گردشگری شهر همدان بازدید بعمل آوردند. به گزارش عرصه اقتصاد، جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه بوعلی همدان با هماهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی و همچنین اعزام اتوبوس vip از سازمان اتوبوسرانی شهرداری همدان، نقاط سیاحتی تاریخی و گردشگری شهر همدان را تماشا […]

دانشجویان خارجی دانشگاه بوعلی با هماهنگی و تسهیل گری واحد گردشگری شهرداری همدان از نقاط گردشگری شهر همدان بازدید بعمل آوردند.

به گزارش عرصه اقتصاد، جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه بوعلی همدان با هماهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی و همچنین اعزام اتوبوس vip از سازمان اتوبوسرانی شهرداری همدان، نقاط سیاحتی تاریخی و گردشگری شهر همدان را تماشا کردند.
این برنامه برای دانشجویانی از کشورهای آسیایی از جمله عراق، عمان، چین، اندونزی و برخی کشورهای همسایه با هدف معرفی ظرفیت های موجود گردشگری در همدان برای کشورهای دوست و همسایه جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده تا مولد تبلیغ رونق گردشگری همدان باشند.
این همکاری بین مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه بوعلی با هماهنگی واحد گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان صورت گرفت که تعامل خوب اداره موزه های اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان را نیز در پی داشت.
بازدید از مجموعه سایت موزه تاریخی تپه هگمتانه ، حضور در آرامگاه بوعلی و برگزاری جشن فارغ التحصیلی، حضور در آرامگاه باباطاهر، تماشای پیکره باباطاهر و بازدید از باغ موزه دفاع مقدس در این برنامه گنجانده شده بود.
گفتنی است حضور دانشجویان بین المللی در دانشگاه های همدان ظرفیتی فزاینده به موجب معرفی همدان در فراسوی مرزهای این آب و خاک است چرا که گردشگری خارجی موجب ارزآوری بهینه به عنوان فعالیت و رونق اقتصادی بعنوان یک فرصت مطلوب قلمداد می‌شود.
برخی از دانشجویان حاضر در این رویداد ابراز آشنایی تصویری با این اماکن داشتند اما حضور راهنمای گردشگری در موزه ها و نقاط گردشگری فرصتی بود تا زمینه آشنایی علمی و ایجاد انگیزه بیشتر در این زمینه پدیدار شود که برای آنها جالب بود.
شایان ذکر است واحد گردشگری شهرداری همدان برای این دسته از دانشجویان اطلس سه زبانه جاذبه‌های گردشگری همدان را در سه نوع نوشتاری نرم افزاری و نقشه راه ارایه کرده است.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرنگار اجتماعی