مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی همدان گفت: سومین کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو از ۱۳ تا ۱۵ مرداد در همدان برگزار می‌شود. به گزارش عرصه اقتصاد، محسن معصوم علیزاده اظهار کرد: طی پیگیری‌های مکرر، با موافقت دبیرخانه اکو قرار شد کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو با مشارکت و حمایت […]

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی همدان گفت: سومین کنفرانس و نمایشگاه گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو از ۱۳ تا ۱۵ مرداد در همدان برگزار می‌شود.
به گزارش عرصه اقتصاد، محسن معصوم علیزاده اظهار کرد: طی پیگیری‌های مکرر، با موافقت دبیرخانه اکو قرار شد کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو با مشارکت و حمایت دستگاه‌های متولی کشوری و استانی در همدان برگزار شود.
وی بیان کرد: دو روز نخست کنفرانس به نشست اعضای اصلی عضو اکو با حضور وزرای گردشگری و بهداشت کشورهای عضو، سفرا و فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری سلامت این کشورها و مراکز گردشگری سلامت دارای مجوز اختصاص دارد.
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی همدان خاطرنشان کرد: نشست‌ و پنل‌های تخصصی با موضوع گردشگری سلامت، نشست‌های BoB از دیگر برنامه‌های این کنفرانس است و روز سوم هم تور بازدید از جاذبه‌های گردشگری و مراکز درمانی IPD دارای مجوز خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه تخصصی گردشگری سلامت نیز در حاشیه این کنفرانس برگزار خواهد شد، عنوان کرد: قطعاً همدان با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در حوزه گردشگری سلامت دارد و با هفت مرکز درمانی IPD و هشت آژانس مسافرتی دارای مجوز گردشگری سلامت و نیز طبیعت و آب و هوای خوب و مناسب چهارفصل همدان و مناطق بکر طبیعی این استان به خوبی توانسته و می‌تواند یکی از مقاصد گردشگری سلامت برای کشورهای همسایه به ویژه کشورهای عضو اکو باشد.
معصوم علیزاده یادآور شد: تلاش می‌کنیم ظرفیت‌های بالقوه استان را به خوبی به اعضای عضو اکو شناسانده و معرفی کنیم تا بتوانیم سهم بیشتری را در این حوزه برای استان همدان جذب کنیم.

وی گفت: اعضای اکو شامل ۱۰ کشور ایران، ترکیه، آذربایجان، پاکستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و افغانستان است و قبرس شمالی نیز عضو ناظر اکو است.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس