مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اصلاح و نوسازی ۸۹ کیلومتر شبکه آب استان در سال ۱۴۰۲خبر داد و گفت: اصلاح شبکه‌های فرسوده آب بخشی از اقدامات فنی برای کاهش هدررفت آب است. به گزارش عرصه اقتصاد، فرهاد بختیاری‌فر با اعلام این خبر اظهار کرد: ۹۸۱ کیلومتر از شبکه آب شهری استان معادل […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اصلاح و نوسازی ۸۹ کیلومتر شبکه آب استان در سال ۱۴۰۲خبر داد و گفت: اصلاح شبکه‌های فرسوده آب بخشی از اقدامات فنی برای کاهش هدررفت آب است.

به گزارش عرصه اقتصاد، فرهاد بختیاری‌فر با اعلام این خبر اظهار کرد: ۹۸۱ کیلومتر از شبکه آب شهری استان معادل ۳۷.۲۲ درصد و ۲۸۸ کیلومتر از شبکه آب روستایی استان معادل ۷٫۵ درصد به نوسازی نیاز دارد.

بختیاری‌فر با بیان اینکه نوسازی شبکه برای جلوگیری از هدر رفت آب و عبور از چالش‌های کمبود آب در این استان ضروری است، خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که با هدف کاهش میزان هدر رفت آب، به صورت مداوم در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان قرار دارد، بازسازی شبکه و خطوط آبرسانی است.

وی با اشاره به اینکه عملیات نوسازی شبکه توزیع و انشعاب‌های آب پس از بررسی نقاط حادثه‌خیز شبکه توزیع و با هدف کاهش هدررفت آب و تامین فشار مناسب شبکه توزیع اجرا می‌شود، یادآوری کرد: در سال گذشته ۹٫۵ کیلومتر از شبکه آب شهری و ۷۹٫۶ کیلومتر از شبکه آب روستایی در استان همدان، اصلاح شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در پایان با تاکید بر مدیریت مصرف، تنها راه عبور از بحران کم آبی را مدیریت مصرف و صرفه‌جویی عنوان کرد از شهروندان درخواست کرد تا نسبت به صرفه جویی در مصرف آب، توجه ویژه‌ای داشته باشند.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : روابط عمومی آبفای استان همدان