معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: با بهره‌گیری از تجربیات سال گذشته در واگذاری تسهیلات تبصره ۱۸ به واحدهای تولیدی، موانع پیش روی واگذاری این تسهیلات در استان برطرف شد. به گزارش عرصه اقتصاد، سید مجتبی حسینی در جلسه پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ به واحدهای تولیدی استان همدان افزود: سال گذشته ۱۰۰ درصد تسهیلات […]

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: با بهره‌گیری از تجربیات سال گذشته در واگذاری تسهیلات تبصره ۱۸ به واحدهای تولیدی، موانع پیش روی واگذاری این تسهیلات در استان برطرف شد.

به گزارش عرصه اقتصاد، سید مجتبی حسینی در جلسه پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ به واحدهای تولیدی استان همدان افزود: سال گذشته ۱۰۰ درصد تسهیلات بخش احیای واحدهای تولیدی در استان همدان جذب و این استان رتبه نخست کشور را کسب کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به این موضوع سهمیه استان تکمیل شده است و منتظر هستیم تا به محض اینکه سهمیه استان‌های دیگر شناور شد ما از آن استفاده کنیم.

حسینی با بیان اینکه واگذاری تسهیلات تبصره ۱۸ در سال ۱۴۰۳ به واحدهای تولیدی از خردادماه آغاز می شود و دستگاه‌ها تا پایان اردیبهشت مهلت دارند تا میزان سهمیه خود را اعلام کنند، تصریح کرد: سهمیه تسهیلات تبصره ۱۸ استان همدان در بند (الف) ۱۰هزار میلیارد ریال و در بند (ب) نیز ۱۰هزار میلیارد ریال تخصیص یافته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: بانک‌ها و دستگاه‌های مرتبط باید شرایط لازم برای واگذاری این تسهیلات را اعلام کنند تا واحدهای تولیدی به سهولت بتوانند مدارک مورد نیاز را آماده کنند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور حمایت از تولیدات فناورانه و دانش بنیان و همچنین ارتقای سطح بهره‌وری تولیدات، تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه، با هدف کمک به تامین داخلی تجهیزات مورد نیاز، پیاده سازی طرح‌های توسعه‌ای اشتغال آفرین، تولیدبار اول و تکمیل زنجیره ارزش حوزه‌های مختلف، ابلاغ شده است.

حسینی تاکید کرد: با بهره‌گیری از تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره ۱۸، بخشی از اعتبارات مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط استان تامین می‌شود.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرنگار اقتصادی