مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از جمع‌آوری فاضلاب از بالادست رودخانه دره‌مرادبیگ در شهر همدان خبر داد و گفت: در حال حاضر این رودخانه در بالادست عاری از هرگونه فاضلاب است. به گزارش عرصه اقتصاد، فرهاد بختیاری‌فر با اعلام این خبر، اظهار کرد: این پروژه از سمت گورستان روستای دره‌مرادبیگ آغاز شده و […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از جمع‌آوری فاضلاب از بالادست رودخانه دره‌مرادبیگ در شهر همدان خبر داد و گفت: در حال حاضر این رودخانه در بالادست عاری از هرگونه فاضلاب است.

به گزارش عرصه اقتصاد، فرهاد بختیاری‌فر با اعلام این خبر، اظهار کرد: این پروژه از سمت گورستان روستای دره‌مرادبیگ آغاز شده و در ضلع غربی و شرقی رودخانه، دو خط لوله به طول هرکدام یک کیلومتر با قطر ۲۵۰ میلی‌متر اجرا و به ابتدای بلوار شمسی پور متصل خواهد شد.

بختیاری‌فر با بیان اینکه این خطوط انتقال حدود ۱۰۰ فقره انشعاب فاضلاب از حریم رودخانه جمع آوری می‌کند، تصریح کرد: برای اتصال نهایی این خطوط انتقال به خط انتقال بلوار شهید شمسی‌پور، ۵۰ متر لوله با قطر ۴۰۰ میلی‌متر، اجرا شده تا فاضلاب روستای دره‌مرادبیگ از رودخانه جمع‌آوری و در نهایت به تصفیه‌خانه فاضلاب شهر همدان، هدایت شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای جمع‌آوری فاضلاب از بالادست رودخانه دره مرادبیگ، هزینه شده است.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرنگار اقتصادی