عملیات پیاده راه‌سازی خیابان باباطاهر به عنوان سومین خیابان منتهی به میدان مرکزی شهر همدان طی ۸۰ روز و با یکصد میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است. به گزارش عرصه اقتصاد، صبح امروز عملیات احداث پیاده‌راه باباطاهر با حضور سید مسعود حسینی؛ شهردار همدان؛ محمود مسگریان؛ رئیس شورای شهر همدان، مرتضی کرباسیان؛ رئیس کمیسیون نظارت، […]

عملیات پیاده راه‌سازی خیابان باباطاهر به عنوان سومین خیابان منتهی به میدان مرکزی شهر همدان طی ۸۰ روز و با یکصد میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است.

به گزارش عرصه اقتصاد، صبح امروز عملیات احداث پیاده‌راه باباطاهر با حضور سید مسعود حسینی؛ شهردار همدان؛ محمود مسگریان؛ رئیس شورای شهر همدان، مرتضی کرباسیان؛ رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر، علی اکبر کاووسی؛ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر، مهدی نجفی؛ فرمانده انتظامی شهرستان، علی طهماسبیان؛ مدیر شهرداری منطقه چهار، اساتید دانشگاه و مردم همدان آغاز شد.

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان در این مراسم با اشاره به اینکه امروز عملیات پروژه پیاده‌راه باباطاهر با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان آغاز شد، اظهار کرد: این پروژه به طول ۸۰ متر و عرض ۳۵ متر اجرایی می‌شود.

علی طهماسبیان با بیان اینکه این پروژه با تاکید اعضای شورای شهر و شهردار در دستور کار قرار گفت، گفت: فاز اول این طرح اجرایی می‌شود که امیدواریم با تلاش همکاران بتوانیم در ۸۰ روز آن را به اتمام برسانیم.

وی خواستار همکاری شرکت‌های خدمات‌رسان همچون برق و گاز در اجرای پروژه شد و افزود: تحقیقات لازم در انجام پیاده‌راه توسط دانشگاه بوعلی انجام شد تا این پروژه‌ اجرایی شود و قدردان زحمات هستیم.

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان در ادامه سخنانش اجرای پیاده‌راه باباطاهر را در بالا بردن ظرفیت گردشگری شهر مهم عنوان کرد و افزود: امیدواریم این پروژه را به بهترین نحو اجرا و تقدیم مردم کنیم.

وی تاکید کرد: در این پروژه ۵ الی ۶۰ سانت آسفالت وجود دارد، ضمن اینکه آن را باید بازیافت کرد، تاسیسات زیادی هم در خیابان کار شده که باید با مدیریت و ساماندهی کار را پیش برد که برای نمونه سیم برق در کف پیاده‌سازی می‌شود‌.

شهردار همدان  با اشاره به اینکه در شهر همدان خیابان‌های شش‌گانه میدان مرکزی به پیاده‌راه تبدیل می‌شوند، گفت: پروژه پیاده‌راه‌سازی خیابان باباطاهر همدان جزو پروژه‌هایی است که در آن تردد جریان خواهد داشت و نظرات کسبه، ساکنین و بهره‌برداران این خیابان مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از زیباترین پیاده‌راه‌های کشور پیاده‌راه‌های همدان است که اجرا می‌شوند، عنوان کرد: امسال با اقداماتی که شهرداری در حوزه گردشگری انجام می‌دهد و بودجه‌ عمرانی که در این حوزه مصوب شده از جمله جداره‌سازی‌هایی در میدان امام(ره) آغاز می‌شود که شهر را برای حضور گردشگران زیبا خواهد کرد.

حسینی با اشاره به جداره‌سازی در خیابان بوعلی و اکباتان و نیز عملیات عمرانی میدان امام(ره) که آغاز شده است خاطرنشان کرد: امسال ۳۰۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری شهرداری لحاظ شده و امیدواریم آنچه نیاز شهر همدان بوده در این زمینه اجرایی شود.

وی با بیان اینکه هدف ما توسعه گردشگری در شهر همدان است، گفت: پروژه‌هایی خوبی آغاز شده که بخش‌هایی کلنگ‌زنی شده به طوری که بهره‌برداری پروژه‌هایی را در برنامه خواهیم داشت تا مردم همدان از آنها منتفع شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز با بیان اینکه اهم پروژه‌های شهری در بودجه سالانه شهرداری از سوی شوراها تصویب می‌شود که یکی از آنها پیاده‌راه سازی‌ها بوده است، گفت: سال‌ها پیش پیاده‌راه‌سازی در شهر همدان آغاز شده و با توجه به اجرای پیاده‌راه بوعلی و اکباتان، به دنبال این هستیم مردم بهترین بهره را از این پیاده‌راه‌ها داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: در اجرای پیاده‌راه باباطاهر مسیری برای وسایل نقلیه عمومی فراهم و از لحاظ بصری نیز به بهترین و زیباترین شکل اجرایی شود.

وی با قدردانی از اقدام شهرداری منطقه چهار گفت: امسال در این منطقه چندین پروژه آغاز شده و شهردار همدان نیز در انجام پروژه‌ها با توجه به بودجه‌ای که تعریف شده اهتمام دارند که قدردان هستیم.

عسگریان در پایان گفت: اعضای شورای شهر همدان نیز نظارت خواهند داشت تا اجرای این پروژه‌ها بیشترین رضایتمندی مردم را به دنبال داشته باشد.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : واحد ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان