سید مسعود حسینی در جلسه تصمیم سازی برای رویداد بزرگ باباطاهر اظهار کرد: شخصیت عرفانی و فرهنگی باباطاهر ظرفیت عظیمی برای اشاعه و تبلیغ برای همدان است و لذا شخصیت مهجور مانده باباطاهر بازتعریف می شود. به گزارش عرصه اقتصاد، شهردار همدان گفت: یکی از ضروریات گردشگری شهر همدان توجه به گردشگری فرهنگی و مذهبی […]

سید مسعود حسینی در جلسه تصمیم سازی برای رویداد بزرگ باباطاهر اظهار کرد: شخصیت عرفانی و فرهنگی باباطاهر ظرفیت عظیمی برای اشاعه و تبلیغ برای همدان است و لذا شخصیت مهجور مانده باباطاهر بازتعریف می شود.

به گزارش عرصه اقتصاد، شهردار همدان گفت: یکی از ضروریات گردشگری شهر همدان توجه به گردشگری فرهنگی و مذهبی و ظرفیت‌های فزاینده فرهنگی همدان نظیر آرامگاه باباطاهر و ظرفیت های تاریخی محلات اطراف است تا بتوانیم به شایستگی این مقام ادبی و عرفانی را تکریم کنیم.

وی از رونمایی تندیس باباطاهر در آینده نزدیک خبر داد و افزود: رونمایی تندیس فاخر و واجد ارزش هنری توسط هنرمند برجسته مجسمه سازی کشورمان ساخته و پرداخته شده که در رویداد باباطاهر به عنوان برنامه اصلی رونمایی می‌شود.

حسینی بیان کرد: تولید محتوا در حوزه باباطاهر اهمیت ویژه‌ای دارد  و باید از ظرفیت ابزارهای پیشرفته رسانه‌ای  برای معرفی همدان بهره مند باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیزدر ادامه این جلسه، اظهار کرد: مکاتبات با شورای فرهنگ عمومی انجام شده و در صدد ثبت روز باباطاهر برای همدان در تقویم ملی کشور هستیم.

مسعود ویژه افزود: با انجمن های ادبی و خانه شعر و ادب استان هم هماهنگی هایی بعمل آمده تا بیشترین هم افزایی فرهنگی در این رویداد اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به پیگیری دعوت رسمی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در این مراسم عنوان کرد: تندیسی که به همت شهرداری آماده شده در تاریخ این شهر ماندگار خواهد شد و این اتفاق نقطه عطفی برای تثبیت روز باباطاهر برای همدان خواهد بود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان نیز در ادامه با تاکید بر برگزاری رویداد باباطاهر، گفت: روز باباطاهر فرصت مغتنمی است که به معرفی مجموعه عظیم و فاخر همدان کمک می‌کند  و با توجه به انتخاب همدان به عنوان  پایتخت گردشگری آسیا، برگزاری رویدادها و جشنواره ها با هم افزایی بین دستگاهی می‌تواند جایگاه همدان را به شایستگی معرفی نماید.

مدیر کل میراث فرهنگی با تقدیر از اهتمام شهرداری همدان در راستای احیای گذر فرهنگی در محلات همدان تصریح کرد: این اقدامات موجب تغییر نگرش ها در سبک زندگی و مراجعات به تاریخ و فرهنگ مردمی همدان می‌شود.

قائم مقام صدا و سیما مرکز همدان با بیان اینکه این رویداد نقطه عطفی در تاریخ همدان خواهد بود عنوان کرد: هماهنگی با رسانه ملی در هنگام اجرای رویداد به منظور امکان پردازش برنامه زنده و جذب آنتن سراسری را فراهم می‌کند و می‌توان از ظرفیت رسانه ملی برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی همدان بهره گرفت.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز در ادامه پیشنهادات قابل طرح این کمیته را قرائت و از همراهی و همکاری دستگاه‌های متناظر با موضوع رویداد باباطاهر قدردانی کرد.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرنگار اجتماعی