معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای همدان گفت: شنا کردن در محدوده سدها و بندهای انحرافی استان همدان ممنوع است. به گزارش عرصه اقتصاد، مرتضی احمدی رحمت با اشاره به مخاطرات شنا در مخازن سدها و بندهای انحرافی هشدار داد و افزود: لغزندگی حاشیه مخازن سدها و بندهای انحرافی، مکش جریان آب […]

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای همدان گفت: شنا کردن در محدوده سدها و بندهای انحرافی استان همدان ممنوع است.
به گزارش عرصه اقتصاد، مرتضی احمدی رحمت با اشاره به مخاطرات شنا در مخازن سدها و بندهای انحرافی هشدار داد و افزود: لغزندگی حاشیه مخازن سدها و بندهای انحرافی، مکش جریان آب و شرایط رسوبی کف این مخازن خطر مرگ را برای شناگران به همراه خواهد داشت.

احمدی رحمت با تاکید بر تغییرات دمایی در لایه های مختلف آب مخزن سدها گفت : این تغییرات دما باعث گرفتگی عضلات، از دست رفتن تعادل و سکته شناگران می شود.

وی افزود: وجود جریانهای قوی زیر سطحی در لایه های مختلف آب مخزن سدها باعث کشیده شدن شناگران به سمت آبگیرهای سد می شود و مرگ حتمی شناگران را به دنبال دارد

احمدی رحمت خاطر نشان کرد: در صورت بروز حادث کلیه مسولیت ناشی از آن متوجه فرد خواهد شد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای همدان ضمن تاکید بر این نکته که تاسیسات یاد شده محل مناسبی برای شنا نیست، از هموطنانی که این اماکن را برای تفرج انتخاب می کنند، درخواست کرد تا به خاطر حفظ سلامت خود و خانواده شان به علایم هشدار دهنده نصب شده در اطراف سدها و بندهای انحرافی و تذکر ماموران توجه جدی کنند.

وی از اقدامات مختلف برای جلوگیری از شنا در دریاچه سدها و بندهای انحرافی و اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما روزنامه ها و خبرگزاری ها گفت و افزود: مکاتبه با دهیاران روستاهای اطراف سدها انجام شده تا همشهریان و گردشگران را از مخاطرات ناشی شنا در دریاچه سدها مطلع کنند.
احمدی رحمت از نصب علائم و تابلوهای هشدار در اطراف دریاچه سدها و بندهای انحرافی و تغذیه مصنوعی ها و همچنین مسدود کردن راه های منتهی به دریاچه سدها گفت و افزود: ماموران این شرکت با توزیع بروشور، گردشگران را از اسیب های شنا در سدها مطلع می کنند.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرنگار اقتصادی