مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از افزایش برداشت آب سد اکباتان خبر داد. به گزارش عرصه اقتصاد؛ فرهاد بختیاری‌فر در توضیح این خبر، اظهار کرد: الطاف الهی شامل حال ما شده و با توجه به بارش‌ها و پیش بینی وضعیت ذخیره سد اکباتان، برداشت آب از این سد، افزایش پیدا کرده است. بختیاری‌فر […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از افزایش برداشت آب سد اکباتان خبر داد.

به گزارش عرصه اقتصاد؛ فرهاد بختیاری‌فر در توضیح این خبر، اظهار کرد: الطاف الهی شامل حال ما شده و با توجه به بارش‌ها و پیش بینی وضعیت ذخیره سد اکباتان، برداشت آب از این سد، افزایش پیدا کرده است.
بختیاری‌فر با بیان اینکه افزایش برداشت آب سد اکباتان از ابتدای خردادماه اعمال شده است، تصریح کرد: پیش‌ از آن فقط ۸۰ لیتر بر ثانیه آب از سد اکباتان برداشت می‌شد اما این مقدار در حال حاضر به ظرفیت ۱۱۰۰ لیتر بر ثانیه رسیده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر برداشت آب از سد تالوار برای تأمین آب شرب شهر همدان، به کمترین مقدار یعنی۳۰۰ لیتر بر ثانیه کاهش پیدا کرده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: منابع موجود را باید مدیریت کنیم و نمی‌توانیم سد اکباتان را به عنوان منبع دائمی تأمین آب داشته باشیم چون در صورت استفاده ۱۰۰ درصدی از آب این سد، فقط به مدت پنج ماه می‌توانیم آب شرب مورد نیاز شهر همدان را تأمین کنیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در پایان تاکید کرد: مدیریت منابع آبی در کنار توجه همشهریان عزیز به مدیریت مصرف راهکاری برای پایداری تامین آب شرب شهر همدان در ماههای آتی خواهد بود.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرنگار اقتصادی