مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه راهداری گفت: ساخت ۷۰ کیلومتر راه روستایی در استان همدان هدیه دولت سیزدهم به روستاهای این استان بوده است. به گزارش عرصه اقتصاد، مهرداد آهکی با بیان اینکه استان همدان ۲ هزار و ۷۵۲ کیلومتر راه روستایی دارد، […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه راهداری گفت: ساخت ۷۰ کیلومتر راه روستایی در استان همدان هدیه دولت سیزدهم به روستاهای این استان بوده است.

به گزارش عرصه اقتصاد، مهرداد آهکی با بیان اینکه استان همدان ۲ هزار و ۷۵۲ کیلومتر راه روستایی دارد، اظهار کرد: ۹۸ درصد از راه‌های روستایی استان همدان از آسفالت بهره‌مندند که از این بابت استان دوم در کشور هستیم.

وی از احداث و بهره‌برداری از سه زیرگذر در جاده‌های این استان خبر داد و خاطرنشان کرد: اجرای هزار کیلومتر روکش آسفالت، اجرای هشت هزار کیلومتر خط کشی جاده‌ها، نصب ۵۶ کیلومتر شبکه روشنایی در جاده‌های استان همدان از دیگر دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه راهداری استان همدان بوده است.

وی با اشاره به رفع نقاط حادثه خیز استان همدان در طول دولت سیزدهم، یادآور شد: در طول دولت سیزدهم ۱۱۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های استان همدان مرتفع شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این مدت ۷۰ کیلومتر از راه‌های فرعی و روستایی استان همدان به منظور افزایش ایمنی تعریض شده است، تصریح کرد: همچنین تعریض و تعمیر ۲۳۷ دهانه پل و آبرو از دیگر اقدامات راهداری استان در دولت سیزدهم بوده است.

آهکی از احداث و بهره‌برداری چهار مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در استان همدان خبر داد و گفت: در دولت سیزدهم سه راهدارخانه در استان همدان کلنگ‌زنی شده است که راهدارخانه دولایی تویسرکان دارای ۸۰ درصد و راهدارخانه شیرین سو ۴۰ درصد پیشرفت دارد و راهدارخانه گردنه اسدآباد نیز امسال کلنگ زنی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با بیان اینکه ۳۸ دستگاه از ناوگان راهداری استان همدان بازسازی شده است، از خریداری ۱۵ دستگاه ناوگان راهداری جدید در دولت سیزدهم خبر داد.

وی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم ۴ هزار و ۸۲۲ راننده در ناوگان باری و مسافری استان همدان مشغول به کار شدند، خاطرنشان کرد: در طول دولت سیزدهم ۱۷۲۲ دستگاه ناوگان باری و مسافری به استان همدان افزوده شده است.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرنگار اقتصادی