شهردار همدان از میزبانی مجمع شهرداران آسیا در شهریورماه امسال خبر داد و گفت: این مجمع قرار بود تیرماه جاری برگزار شود اما به دلیل تقارن با انتخابات ریاست جمهوری، به شهریورماه موکول شد. به گزارش عرصه اقتصاد، سیدمسعود حسینی اظهار کرد: همدان با داشتن ظرفیت‌های متعدد تاریخی و گردشگری شایسته عنوان پایتخت گردشگری آسیا […]

شهردار همدان از میزبانی مجمع شهرداران آسیا در شهریورماه امسال خبر داد و گفت: این مجمع قرار بود تیرماه جاری برگزار شود اما به دلیل تقارن با انتخابات ریاست جمهوری، به شهریورماه موکول شد.

به گزارش عرصه اقتصاد، سیدمسعود حسینی اظهار کرد: همدان با داشتن ظرفیت‌های متعدد تاریخی و گردشگری شایسته عنوان پایتخت گردشگری آسیا بوده و امیدواریم با میزبانی این مجمع اتفاقات خوبی در حوزه معرفی این شهر رخ دهد.

وی ظرفیت‌های موجود در شهر همدان و تعامل با شهرداران آسیایی را از مهم‌ترین اهداف این میزبانی عنوان کرد و گفت: همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران، بستر مناسبی برای توسعه روابط با شهرهای آسیایی دارد.

حسینی با اشاره به قرار گرفتن همدان در مسیر جاده ابریشم و ضرورت تعامل بیشتر با شهرهایی که از گذشته در این مسیر قرار داشتند عنوان کرد: شهرداری همدان در سال‌های گذشته در راستای توسعه گردشگری میزبان نشست‌های جهانی راه ابریشم بوده و اکنون نیز میزبان شهرداران آسیایی خواهد بود.

شهردار همدان به اقدامات قابل توجه شهرداری همدان در حوزه ثبت جهانی «همگتانه و مرکز تاریخی همدان» اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد با به نتیجه رسیدن این پرونده در یونسکو در آینده نزدیک، شاهد معرفی هر چه بیشتر شهر همدان به عنوان یکی از شهرهای تأثیرگذار در فرهنگ و تمدن جهان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری همدان آمادگی کامل برای میزبانی از مجمع شهرداران آسیایی را دارد و دبیرخانه پایتخت گردشگری آسیا از همان روزهای نخستین سال ۲۰۲۴ در شهرداری فعال شده و تاکنون اقدامات خوبی انجام داده است.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا