معاون آموزشی مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی همدان از راه‌اندازی ۵ دانشکده جدید در این دانشگاه خبر داد. به گزارش عرصه اقتصاد، بهروز بیات معاون آموزشی مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی همدان با بیان اینکه راه‌اندازی پنج دانشکده جدید در این دانشگاه مصوب شده و دو دانشکده دیگر نیز در دست اقدام است، اظهار کرد: سال گذشته […]

معاون آموزشی مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی همدان از راه‌اندازی ۵ دانشکده جدید در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش عرصه اقتصاد، بهروز بیات معاون آموزشی مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی همدان با بیان اینکه راه‌اندازی پنج دانشکده جدید در این دانشگاه مصوب شده و دو دانشکده دیگر نیز در دست اقدام است، اظهار کرد: سال گذشته طرح تأسیس دانشکدگان از سوی دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به‌منظور ایجاد یک بازوی علمی در کنار بازوی اجرایی در دانشگاه ارائه شد.

وی افزود: در ساختار اجرایی دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه و معاونان در سازمان مرکزی، رؤسای استان‌ها و رؤسای واحد‌ها به‌عنوان بازوی اجرایی دانشگاه حضور دارند؛ اما موضوع دانشکدگان این است که در کنار این بازوی اجرایی دانشگاه، یک بازوی علمی شبکه‌ای متشکل از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه به وجود آید. همچنین عملیاتی کردن آموزش در عرصه برای همه رشته‌ها تقریباً مشابه رشته‌های علوم پزشکی ونیز ایجاد ارتباط مفید و مؤثر بین دانشگاه و جامعه از دیگر اهداف این طرح بوده که بر اساس سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی عملیاتی می‌شود.

معاون آموزشی مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی همدان درباره مأموریت‌های جدید تبیین شده برای این ساختار جدید در دانشگاه آزاد عنوان کرد: مأموریت‌های زیادی مانند چگونگی بازبینی رشته‌های مختلف در دانشگاه، تأسیس رشته‌های جدید یا تغییر و تلفیق رشته‌ها، ایجاد گروه‌های میان‌رشته‌ای، چگونگی برگزاری امتحان جامع به‌صورت استانی یا کشوری، تألیف منابع درسی، تأسیس مجلات علمی، بازنگری سرفصل‌ها و به‌طور کلی هر موضوع علمی مربوط به آموزش و پژوهش دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی از این طریق قابل انجام است.

بیات عنوان کرد: بر همین اساس پنج دانشکده، فضای مجازی، هوش مصنوعی و فناوری‌های پیشرفته، صنعت ساختمان و محیط‌زیست، بازار و کسب‌وکار، جامعه و رسانه، ملکرانی و تمدن در این دانشگاه مصوب شده و دانشکده علوم و فناوری‌های همگرا و کوانتومی نیز به‌صورت مشروط مورد تأیید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دانشکده تعلیم و تربیت اسلامی نیز به‌زودی در دانشگاه آزاد اسلامی همدان راه‌اندازی خواهد شد، تشریح کرد: در دانشکده فضای مجازی، هوش مصنوعی و فناوری‌های پیشرفته رشته‌های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، مهندسی برق و ریاضیات و علوم کامپیوتر (ریاضی کاربردی)، در دانشکده صنعت ساختمان و محیط‌زیست رشته‌های مهندسی معماری، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، منابع طبیعی و محیط‌زیست دانشجو می‌پذیرد.

معاون آموزشی مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی همدان اضافه کرد: در دانشکده بازار و کسب‌وکار گرو‌های آموزشی مدیریت، اقتصاد و حسابداری و مالی در دانشکده جامعه و رسانه، گروه روانشناسی عمومی، تربیت‌بدنی، هنر، معماری و شهرسازی، جغرافیا، علوم اجتماعی، فرهنگ و ارتباطات و زبان و ادبیات فارسی در دانشکده ملکرانی و تمدن گرو‌های آموزشی تاریخ و باستان‌شناسی، محیط‌زیست انسانی، گردشگری و زیارت، زبان فرهنگ و ملل، حقوق، علوم سیاسی، فلسفه الهیات و معارف اسلامی دایر خواهد بود.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان