نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: با همراهی و پیگیری‌های استاندار و مدیران استانی، توانستیم شهرک فناوری برتر که دوستدار محیط زیست است را به جای صنایعی مانند فولاد راه‌اندازی کنیم. به گزارش عرصه اقتصاد، حمیدرضا حاجی‌بابایی در همایش گرامیداشت هفته حفاظت از محیط زیست اظهار کرد: با همراهی و پیگیری‌های […]

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: با همراهی و پیگیری‌های استاندار و مدیران استانی، توانستیم شهرک فناوری برتر که دوستدار محیط زیست است را به جای صنایعی مانند فولاد راه‌اندازی کنیم.

به گزارش عرصه اقتصاد، حمیدرضا حاجی‌بابایی در همایش گرامیداشت هفته حفاظت از محیط زیست اظهار کرد: با همراهی و پیگیری‌های استاندار و مدیران استانی، توانستیم شهرک فناوری برتر که دوستدار محیط زیست است را به جای صنایعی مانند فولاد راه‌اندازی کنیم.

وی گفت: اجرای الگوی کشت و طرح‌هایی با پیوست محیط زیستی در استان از اقدامات خوب دولت مردمی در جهت اهمیت حفاظت از محیط زیست است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رئیس جمهور شهید برای جلب رضایت مردم، بسیار تلاش کرد اما در این مسیر برای خود چیزی نخواست تا اینکه شهادت ایشان رقم خورد.

استاندار همدان نیز با بیان اینکه ۲۷۵ واحد با نگاه محیط زیستی به چرخه تولید بازگشت، اظهار کرد: در استان همدان برای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف، ابتدا زمینه زیست محیطی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا پیوست محیط زیستی آن تهیه و تدوین شود.

علیرضا قاسمی‌فرزاد افزود: شبکه پایش محیط زیست استان در دولت و از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به همدان اجرا شد.

وی افزود: نصب و راه‌اندازی چهار ایستگاه پایش هوای شهری، تجهیز آزمایشگاه‌های اداره‌کل محیط زیست، ادوات پایش آب و فاضلاب از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به همدان در آزمایشگاه‌های ملایر، رزن، نهاوند، تویسرکان و اسدآباد اجرا شده است.

قاسمی‌فززاد اظهار کرد: در دولت مردمی ۲۱ تصفیه‌خانه پساب صنعتی برای بازچرخانی آب و تصفیه ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در روز برای مصارف صنایع مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با اشاره به هوشمندسازی و نصب دوربین‌های مداربسته در مناطق حفاظت شده لشکردر و خانگرمز ادامه داد: ۲۷۵ واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی نیز با نگاه محیط زیستی به چرخه تولید بازگشتند.

 

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرگزاری فارس