بیمارستان آموزشی، درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی کودکان اکباتان همدان با حضور دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار همدان افتتاح شد. به گزارش عرصه اقتصاد، استاندار همدان در آیین گشایش بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان اکباتان همدان با بیان اینکه بیمارستان اکباتان یادگار ماندگار دولت شهید رئیسی در […]

بیمارستان آموزشی، درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی کودکان اکباتان همدان با حضور دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار همدان افتتاح شد.

به گزارش عرصه اقتصاد، استاندار همدان در آیین گشایش بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان اکباتان همدان با بیان اینکه بیمارستان اکباتان یادگار ماندگار دولت شهید رئیسی در همدان است، گفت: دولت مردمی شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی اقدامات ارزشمندی در عرصه‌های مختلف این استان داشته که یکی از آنها تکمیل و راه اندازی بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان اکباتان است.

علیرضا قاسمی‌فرزاد با اشاره به اقدامات ارزشمند دولت سیزدهم در حوزه بهداشت و درمان، افزود: نخستین اقدام دولت سیزدهم در حوزه سلامت بود که با اقدام جهادی در روزهای نخست کاری در بحث واردات و تولید واکسن کرونا جهادی عمل کرد و در دسته اولین کشورهایی بودیم که بیماری کرونا را مهار کرد.

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه دولت مردمی در بیشتر عرصه‌ها موفقیت‌های ارزشمندی کسب کرد، ادامه داد: ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس جمهور و هیات دولت سیزدهم به استان همدان مصوب شد که یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به حوزه سلامت است.

وی تصریح کرد: تخصیص یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در حوزه آبرسانی و سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز در حوزه راه و شهرسازی بخش دیگری از خدمات دولت سیزدهم در استان همدان بود.

استاندار همدان با بیان اینکه شهید رئیسی در خدمت رسانی به مردم شبانه روزی تلاش می کرد، افزود: شهید جمهور از کار و تلاش خسته نمی‌شد و فردی خستگی ناپذیر بود.

قاسمی‌فرزاد خاطرنشان کرد: رئیس جمهور شهید، خدمت خالصانه به مردم را از ابتدای کار خود در نظر داشت و معتقد بود دولتمردان آبروی خود را در کف دست گرفته و باید در راه خدمت به مردم نهایت استفاده را ببرند.

وی افزود: یکی از اقدامات ارزشمند دولت این است که از جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری استان همدان، نزدیک به ۸۵۰ هزار نفر زیرپوشش بیمه سلامت هستند و خدمات درمانی رایگان دریافت می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان نیز در این آیین با قدردانی از کادر درمان، پزشکان و مجموعه علوم پزشکی همدان گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی، اگر در حوزه بیمارستانی در استان همدان سرمایه گذاری شود، جمعیت استان‌های غرب کشور می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

آیت‌الله ‌حبیب‌الله شعبانی‌موثقی با تاکید بر اینکه حمایت از همدان حمایت از استان‌های غرب کشور است، افزود: انگیزه‌ای که در عرصه مختلف خدمت‌ در دولت وجود داشت موجب شد کارها به سرعت پیش رود.

وی با اشاره به اینکه پرستاران حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، اظهار کرد: این بیمارستان برای مجموعه استان همدان به ویژه کودکان بسیار ارزشمند است و مبارک بودن این بیمارستان به خالی بودن آن است تا به امید خدا تعداد بیماران کودک کاهش یابد.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا