معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به ضرورت احیای واحدهای غیرفعال و نیمه‌فعال گفت: در دو ماهه نخست امسال ۲۹ واحد دامداری با ۲ هزار و ۳۰ رأس دام در استان به چرخه تولید بازگشتند و در حال فعالیت هستند. به گزارش عرصه اقتصاد، علی دولو با بیان اینکه یکی […]

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به ضرورت احیای واحدهای غیرفعال و نیمه‌فعال گفت: در دو ماهه نخست امسال ۲۹ واحد دامداری با ۲ هزار و ۳۰ رأس دام در استان به چرخه تولید بازگشتند و در حال فعالیت هستند.

به گزارش عرصه اقتصاد، علی دولو با بیان اینکه یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی احیای دامداری‌های غیرفعال، نیمه‌فعال و به ظرفیت رساندن واحدهاست اظهار کرد: مسائلی چون تأمین دام پایه پروار و نهاده‌های دامی از ملزومات دامداری‌ها به شمار می‌رود.

وی با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده وضعیت تأمین نهاده‌ها را مطلوب برشمرد و افزود: چالش‎ها و کمبودها در بخش تامین نهاده‌ها رفع و افزایش قیمت به حداقل رسیده از این رو رضایت در این حوزه به وجود آمده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه شناسایی واحدهای غیرفعال صنعتی با جدیت انجام شده است یادآور شد: شناسایی واحدهای روستایی و سنتی نیز انجام شده اگرچه شناسایی واحدهای سنتی همچنان ادامه‌دار است.

وی با تاکید بر اینکه دلایل اصلی رکود واحدهای نیمه‌فعال یا غیرفعال به مشکلات حقوقی، وراثتی، تسهیلاتی و بدهی‌های مالیاتی بازمی‌گردد تصریح کرد: با اقدامات انجام شده ۲۹ واحد دامداری با ۲ هزار و ۳۰ رأس دام در استان به چرخه تولید بازگشتند و در حال فعالیت هستند.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرنگار اقتصادی