به گزارش عرصه اقتصاد، مهندس علیرضا مهاجر معاون زراعت وزارت جهادکشاورزی در حاشیه افتتاح طرح‌های کشاورزی به مناسبت گرامیداشت هفته جهادکشاورزی، اظهار کرد: در دولت شهید رئیسی در تولید گندم به خودکفایی رسیدیم و امسال نیز انتظار داریم علاوه بر تأمین نیاز داخل مازاد تولید نیز داشته باشیم به طوری که رکورد تاریخی تولید را […]

به گزارش عرصه اقتصاد، مهندس علیرضا مهاجر معاون زراعت وزارت جهادکشاورزی در حاشیه افتتاح طرح‌های کشاورزی به مناسبت گرامیداشت هفته جهادکشاورزی، اظهار کرد: در دولت شهید رئیسی در تولید گندم به خودکفایی رسیدیم و امسال نیز انتظار داریم علاوه بر تأمین نیاز داخل مازاد تولید نیز داشته باشیم به طوری که رکورد تاریخی تولید را هم ارتقا دهیم.
وی با اشاره به اینکه سفره‌های مردم دسترنج کشاورزان است افزود: ما هر روز صبح تا شب با این دسترنج سر و کار داریم و به همین علت از آن به عنوان یکی از مولفه‌های مهم امنیت یاد می‌کنیم.
معاون‌ زراعت وزارت جهادکشاورزی تصریح کرد: سال گذشته یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار صادرات سیب زمینی، پیاز و گوجه علاوه بر تأمین نیاز داخل داشتیم.
وی در ادامه با بیان اینکه در تولید شکر هم با افزایش تولید مواجه بودیم ادامه داد: در حوزه تولید برنج ۷۰۰ هزار تن بر میزان تولید کشور افزوده شده به نحوی که این افزایش تولید در همه حوزه محقق شده است.
مهاجر با اشاره به اینکه کالا به اندازه کافی در بازار وجود دارد خاطرنشان کرد: استان همدان از استان‌های با ظرفیت بالاست که مرکز تحقیقات کشاورزی و دانشگاه بسیار معتبر و خوبی دارد.
وی در ادامه تأکید کرد: استان همدان کشاورزان زحمتکش، با فکر و با درایت دارد که قطعا نقش بسزایی در تولید محصولات اساسی کشور دارند که پشتیبان تحقق شعار جهش تولید با مشارکت مردم است.
‍ معاون‌ زراعت وزارت جهادکشاورزی در پایان گفت: ما امکاناتی را که در اختیار داریم به مناطقی که از ظرفیت‌های بیشتری برخوردار هستند سوق خواهیم داد.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان