مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از افزایش ۴۹ درصدی صدور پروانه ساختمانی در محدوده بازآفرینی و بافت فرسوده این استان خبرداد و گفت: در سال ۱۴۰۲ در محدوده بازآفرینی و بافت فرسوده استان همدان ۲۶۳۹ پروانه ساختمانی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ رشد ۴۹ درصدی دارد. به گزارش عرصه […]

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از افزایش ۴۹ درصدی صدور پروانه ساختمانی در محدوده بازآفرینی و بافت فرسوده این استان خبرداد و گفت: در سال ۱۴۰۲ در محدوده بازآفرینی و بافت فرسوده استان همدان ۲۶۳۹ پروانه ساختمانی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ رشد ۴۹ درصدی دارد.

به گزارش عرصه اقتصاد، مجید صالحی امیر با بیان اینکه ۴۴۰۰ هکتار به عنوان محدوده بازآفرینی استان همدان شناخته شده است، اظهارکرد: در سال ۱۴۰۱ در استان همدان ۱۷۶۷ پروانه ساختمانی در محدوده‌های بازآفرینی و بافت فرسوده صادر شده بود.

وی تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ در شهرستان همدان ۱۵۹۱ پروانه، ملایر ۱۸۶ پروانه،رزن ۱۶۳ پروانه، تویسرکان ۱۴۲ پروانه، نهاوند ۲۸۶ پروانه ساختمانی در محدوده بازآفرینی و بافت فرسوده صادر شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان تأکید کرد: همچنین در محدوده بازآفرینی و بافت فرسوده شهرستان کبودراهنگ ۲۱ پروانه، فامنین ۹۳ پروانه، اسدآباد ۷۶ پروانه و بهار ۸۱ پروانه صادر شده است.

وی با اشاره به مشوق‌های دولت در زمینه نوسازی بافت فرسوده در محدوده‌های بازآفرینی شهری، تصریح کرد: شهرداری‌ها مکلف به ارائه تخفیف حداقل ۵۰ درصدی در صدور پروانه ساختمانی هستند و از سال  ۱۴۰۱ نیز ارائه بسته‌های تشویقی ۱۹گانه ابلاغ شده است.

 

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا