مدیرکل صمت استان همدان از احداث ابر پروژه فولادی در شهرستان کبودراهنگ خبر داد و گفت: سرمایه گذاری 30 هزار میلیارد ریالی در این واحد صنعتی گامی بلند در جهت تکمیل زنجیره تولید فولاد در استان همدان است.

مدیرکل صمت استان همدان از احداث ابر پروژه فولادی در شهرستان کبودراهنگ خبر داد و گفت: سرمایه گذاری ۳۰ هزار میلیارد ریالی در این واحد صنعتی گامی بلند در جهت تکمیل زنجیره تولید فولاد در استان همدان است.

به گزارش عرصه اقتصاد، احمد شانیان طی بازدید از روند احداث “مجتمع نورد نگارین پولاد ماد” با بیان اینکه این مجتمع تولیدی تاثیر بسزایی در تحقق جهش تولید و لبیک به بیانات رهبر معظم انقلاب دارد، تصریح کرد: این ابر پروژه فولادی صنعت استان را در ریل توسعه و تحول اقتصادی شتاب می دهد.

وی اظهار کرد: این مجتمع یکی از بزرگترین پروژه های تاریخ استان در حوزه تولید محسوب می شود که با حمایت دولت سیزدهم در حال ساخت است.

مدیرکل‌صمت استان با اشاره به اینکه این مجتمع با استفاده از بروزترین تکنولوژی های روزدنیا جز صنایع سبز کشور محسوب خواهد شد، گفت: آب مورد نیاز این ابرپروژه از پسآب فاصلاب شهری تامین خواهد شد.

شانیان افزود: این مجتمع فولادی در شهرک صنعتی ویان شهرستان کبودراهنگ واقع شده و میلگرد کلاف و شاخه تولید می کند که از محصولات پرمصرف در صنایع مختلف کشور محسوب می شود و در عرصه صادرات نیز اهمیت ویژه ای دارد.

وی با تاکید بر تکمیل و توسعه صنایع فولادی در استان همدان خاطرنشان کرد: بهره برداری و راه اندازی این واحد صنعتی برای ۳۰۰ نفر از جوانان این خطه اشتغال ایجاد می کند.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : خبرنگار اقتصادی