مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از آغاز عملیات اجرایی بهسازی رویه و روکش آسفالت در محورهای شریانی، اصلی، فرعی و روستایی استان خبر داد. به گزارش عرصه اقتصاد، مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان همدان با بیان اینکه سال گذشته اجرای عملیات بهسازی رویه و روکش آسفالت با افزایش ۱۳۰ […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از آغاز عملیات اجرایی بهسازی رویه و روکش آسفالت در محورهای شریانی، اصلی، فرعی و روستایی استان خبر داد.

به گزارش عرصه اقتصاد، مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان همدان با بیان اینکه سال گذشته اجرای عملیات بهسازی رویه و روکش آسفالت با افزایش ۱۳۰ درصدی به ۵۰۴ کیلومتر رسیده است، گفت:امسال نیز با پیگیری مستمر و در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز امیدواریم بیش از عملکرد سال گذشته در راه های استان بهسازی و روکش آسفالت انجام شود.

مهرداد آهکی خاطرنشان کرد: به منظور تصریح در روند اجرایی بهسازی و روکش آسفالت قراردادهای اجرای این پروژه‌ها با پیمانکاران منعقد شده و دستور شروع به کار کارخانه آسفالت‌های طرف قرارداد نیز صادر شده است.

وی اظهار کرد: سال گذشته با برنامه‌ریزی‌ انجام شده و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ۴۲ کیلومتر از راه روستایی استان آسفالت شد و امسال نیز این روند به طور ویژه ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول با اشاره به ارتقای ایمنی راه‌های استان گفت: از جمله اقدامات مهم که هم اکنون در حال اجراست شامل بهسازی و روکش آسفالت، خط‌ کشی، شانه‌سازی، رفع نقاط پرتصادف، نصب نیوجرسی و سیستم روشنایی، آزادسازی حریم، به‌روزرسانی تابلو و علائم، تعدیل شیب شیروانی؛ ساخت پارکینگ‌های جاده‌ای و بهره‌برداری از زیرگذرهای در دست اقدام است.

  • نویسنده : ش.غ
  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان